вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów gatunek płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий